Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Arora 3* – Кушадаси


Хотелот излегува на приватна плажа (песочна со камчиња), Long beach, каде што лежалките и чадорите за сонце се бесплатни за гостите на хотелот.

Од центарот на Кушадаси е оддалечен на околу 6 километри.

Гостите на хотелот имаат на располагање два ресторани, од кои едниот е на отворено. Хотелот има бар покрај базен и витамински бар. Хотелот располага со бесплатен паркинг, а хотелот располага со различни содржини за спортски активности и релаксација. Надворешниот базен има и детски дел, а хотелот има и внатрешен базен.

Хотелската услуга е All Inclusive – појадок, ручек и вечера на база на самопослужување, избор од повеќе јадења (шведска маса). Aлкохолни и безалкохолни пијалоци.

Хотел Арора има повеќе од 70 соби, од кои сите се климатизирани, имаат тоалет со туш кабина или када, фен, телефон, ТВ, мини бар и сеф (со доплата), а повеќето соби имаат поглед на море или базен.

Ценовник

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 453€
  14.06-22.06.2024 534€
  21.06-29.06.2024 534€
  28.06-06.07.2024 638€
Јули    
  05.0713.07.2024 751€
  12.07-20.07.2024 751€
  19.07-27.07.2024 751€
  26.07-03.08.2024 751€
Август    
  02.08-10.08.2024 751€
  09.08-17.08.2024 751€
  16.08-24.08.2024 751€
  23.08-31.08.2024 751€
     
Септември 30.08-07.09.2024 751€
  06.09-14.09.2024 751€
  13.09-21.09.2024 751€
Лето 2024